Ronstan CS2470-100 Spring Snap Hook 100mm
#9071402
#9071402
Special Order Estimated dispatch date: Jun 3 - Jun 21
Find In Store
Delivery options
Deliver to:
New South Wales 2000, AU
Buy Now, Pay Later with
Find Local Store
Report incorrect product information
The Ronstan CS2470-100 Spring Snap Hook 100mm suits a variety of applications where quick attachment or removal is required.
Ronstan CS2470-100 Spring Snap Hook 100mm Features:
  • Durable construction
  • Non-corrosive
  • Commodity grade
  • Quality rigging hardware
  • Quick attachment and removal
  • Suits a variety of applications
Ronstan CS2470-100 Spring Snap Hook 100mm Specifications:
  • A: 18.0 mm
  • B: 12.0 mm
  • C: 100.0 mm