Ronstan RF8091-12 RopeGlide Single Fairlead 12mm
#9119355
#9119355
Special Order Estimated dispatch date: Jun 5 - Jun 23
Find In Store
Delivery options
Deliver to:
New South Wales 2000, AU
Buy Now, Pay Later with
Find Local Store
Report incorrect product information
Ronstan RF8091-12 RopeGlide Single Fairlead 12mm Features:
  • Compact and lightweight
  • Low friction
  • Elliptical hole design tolerates alignment variations, makes threading lines easy
  • Durable
  • Simple and reliable design
  • Low maintenance
Ronstan RF8091-12 RopeGlide Single Fairlead 12mm Specifications:
  • A: 12 mm
  • B: 48 mm
  • C: 28 mm
  • D: 18 mm
  • E: 32 mm
  • F:12 mm